Dwustronny śliniaczek przeznaczony jest dla maluszka już od pierwszych chwil życia.
Strona z kolorowymi wzorkami jest łatwa w utrzymaniu. Można ją przetrzeć, a plamy jej nie lubią. Z drugiej strony dzidziuś ma kontakt z delikatnym mikropolarkiem, który wchłonie nadmiar wilgoci.
Początkowo w związku ze słabo wykształconym układem pokarmowym dzidziuś może często ulewać. Maleńki i delikatny śliniaczek pod jego bródką na pewno pomoże nam zachować czystość ubranek i wrażliwej skórki na szyi maluszka.
Noworodek nie ma wpływu na ulewające się mleko, które samo po wypiciu wraca do góry i powoduje ulewanie. Jedną z przyczyn ulewania jest zbyt duża ilość wypitego mleka, które nie zmieściło się w małym brzuszku dziecka. Niestety, maluch nie potrafi ocenić swoich możliwości i pije, pije, zazwyczaj tak długo, aż zaśnie. Jednak równie często przyczyną jest niedojrzały układ pokarmowy u malucha. Mięsień odpowiedzialny za zatrzymanie pokarmu nie działa prawidłowo i pozwala, by pokarm wrócił.
Noworodek podczas ulewania nie odczuwa żadnego bólu, jedyne co może być dla niego nieprzyjemne, to smak zwracanego mleka, które jest kwaśne. W niektórych przypadkach dochodzi do podrażnienia skóry wokół ust.
Ciekawostki na temat ulewania
• Częściej dochodzi do ulewania w przypadku dzieci karmionych butelką. Dlaczego? Mleko z piersi matki leci wolno i zmusza dziecko do stabilnego ssania. Mleko z butelki leci łatwiej, przez co maluch połyka je bardziej łapczywie. Podobnie dzieje się w przypadku obfitego pokarmu w piersi matki, jeśli jest go za dużo, maluch również połyka go łapczywiej, a strumień płynącego mleka jest mocniejszy.
• Mleko może się ulewać lub krążąc po jelitach doprowadzić do kolek.
• Ulewanie mleka nie oznacza, że maluszek się najadł. Do ulewania dochodzi również w przypadku połykania powietrza wraz z pokarmem. W razie obaw, gdy dziecku się już odbije, można spróbować ponownie przystawić go do piersi, jeśli będzie głodne, chętnie przyjmie pierś.
• Ilość ulewanego mleka to około dwóch łyżeczek, tak więc nie powinno mieć wpływu na sytość maluszka.
Kiedy ulewanie może być powodem do niepokoju?
• duży spadek wagi,
• ulewane mleko tryska na odległość,
• ulewane mleko występuje w kolorze brązowym lub zielonym,
• dziecko krztusi się lub bardzo kaszle,
• ulewanie stopniowo nasila się,
• mocno płaczące dziecko podczas ulewania.
Materiały: 100% laminowany polyester z membranąTPU. Regulowane zapięcie.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.